Çim Ekim ve Bakım Hizmetleri

Peyzaj alanları denilince akla ilk gelen unsurlardan olan çim ekim ve bakım hizmetleri, mutlaka bu alanda deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Türkiye’de de yaygın bir şekilde kullanılan peyzaj ve bahçe düzenleme ekipmanlarından olan çimlerin her daim yeşil kalması için kusursuz şekilde bakımı önemlidir. Çim alanlarına ekilecek tohumların hesaplanmasından, hangi koşullarda ekim yapılmasına kadar detaylı bir şekilde bilgi sahibi olan deneyimli kişiler tercih edilmelidir. Siz de evinizde veya farklı mekanlarda çim ekimi ve bakım hizmetlerinden yararlanmak istediğinizde Üçrenk Peyzaj firmamızı tercih edebilirsiniz.

Çim Ekim ve Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Bahçeli evlerin vazgeçilmezi olan çimlerin kusursuz biçimde görünmesi için profesyonel çim ekim ve bakım hizmetlerine ihtiyaç duyulur. İş yerlerinde veya toplu konutlarda bulunan çim alanlarında da muhteşem görüntü ve huzurlu yaşam alanı sağlanması için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Sektörde uzun yıllar boyunca müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan Üçrenk Peyzaj firmamız, çim ekim uygulamaları konusunda da kaliteli çözümler sağlamaktadır. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun çim seçimi için firmamızın tecrübeli çalışanları ile detaylı bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Çim seçiminde iki önemli faktör bulunur. Bunlardan ilki çimin ne amaçla kullanılacağıdır. Spor alanları, parklar ve bahçeler gibi yoğun kullanıma maruz kalan mekanlarda çimler farklı tohumlardan seçilmelidir.

Böylelikle yoğun kullanıma sahip alanlarda bile ideal yeşillik ve estetik görünüm korunmuş olur. Öte yandan çevresel koşullar da çim tohumu seçiminde önem taşır. Toprağın mevcut durumu, hava koşulları, günde kaç saat gölge ve güneşte kalması gibi çevresel faktörlere dikkat edilerek en doğru çim türünde karar verilmesi gerekir. İşte bu tür deneyim ve bilgi isteyen süreçlerde profesyonel destek almak istediğinizde Ankara merkezli faaliyetlerini sürdüren Üçrenk Peyzaj firmamızı tercih edebilirsiniz.

Rulo (Hazır) Çim Uygulama ve Bakım Desteği

Son yıllarda büyük bir talep gören uygulamalar arasında hazır rulo çim uygulaması da öne çıkmaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahip olan hazır rulo çimlerin istenen ebatlarda kesimi ve profesyonel bir şekilde yerleştirilmesi de önemli bir konudur. Hazır çim uygulaması ve bakım desteği ile siz de acil durumlarda bile uzun yıllar boyunca kusursuz biçimde kullanabileceğiniz çim zeminlerine ulaşabilirsiniz. Özellikle ticari amaçlı kullanan kafe, restoran, düğün ve organizasyon alanları gibi mekanlarda uygun maliyetli çözüm olan hazır rulo çim uygulamalarında firmamıza güvenebilirsiniz. Deneyimli personelimiz istenen kalitede Hazır çim uygulaması gerçekleştirdikten sonra bu alanların periyodik bakımını da kusursuz biçimde yerine getirir.

Profesyonel Çim Ekim Uygulaması Nasıl Yapılır?

Estetik alanlar yaratmak için Üçrenk Peyzaj firmamızdan çim ekim ve bakım hizmetleri alabilirsiniz. Bu uygulamaların kusursuz biçimde gerçekleştirilebilmesi için alanında uzman ekibimizden destek almanız yeterli olacaktır. Profesyonel çim ekim uygulamasında ilk olarak alanla ilgili bazı ön hazırlıkların yapılması gerekir. Bunlardan ilki, çim ekilecek alanın yabani otlardan ve pisliklerden temizlenmesidir. Diğeri ise gübreleme yaparak toprağın çim çıkmasına uygun hale getirilecek şekilde beslenmesidir.

Toprağın Çim Ekimine Hazır Hale Getirilmesi

Toprağın çim ekimine hazır hale getirilmesi için yerine getirilmesi gereken işlemler, tecrübeli ekibimiz tarafından eksiksiz biçimde tamamlanır. Hazırlık aşamasında çim tohumlarının ekiminden  önce bu işlemlerin sonuçlanması önemlidir. Toprağın çim ekimine hazırlanması konusunda şu işlemlere önem verilmelidir:

  • Bel ya da pulluk kullanarak toprak yaklaşık 15-20 cm kadar bellenir ve havalandırılır.
  • Ardından toprak tırmık yardımı ile düzeltilerek içindeki tabancı maddelerden arındırılır.
  • Kürek kullanarak toprak düzleştirilir ve aynı seviyeye getirilmesi için toprak sıkıştırılır.
  • Son olarak tırmık uygulamasıyla bir kez daha üst yüzeydeki yabancı maddeler temizlenir.

Çim ekiminin mükemmel sonuç vermesi için bu işlemlerin alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Ankara merkezli faaliyetlerini sürdüren Üçrenk Peyzaj firmamız bu alanda müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunar. Gelişmiş teknolojik ekipmanların da desteğini alan ekibimiz, müşterilerimizin taleplerine en uygun koşullar altında çim ekimi ve bakım uygulamalarını gerçekleştirir.

Çim Ekimi İçin En Uygun Koşulların Belirlenmesi

Çim ekiminin maksimum verim sağlaması ve uygun maliyetlerle işlemlerin tamamlanması için doğru zamanda hareket edilmelidir. Bu alanda tecrübesiz insanlardan destek almaya çalışırsanız, karşılaşacağınız ekstra masraflara hazır olmanız gerekir. Aynı zamanda kaliteli materyal seçimi ile bütçenize uygun koşullarda en kaliteli çim alanlara sahip olmak için ekimin kuru ve rüzgarsız bir günde yapılmasına özen göstermelisiniz. Çim ekimi yapılacak tarih çok önemli olduğu için bu konuda Üçrenk Peyzaj firmamızın tecrübeli personeline gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz.

Yani toprağın yapısından ziyade (tabi ki toprağın yapısı da önemlidir) toprağın sıcaklığı önemlidir. Bu değerde yaklaşık 15 derecedir. Yaklaşık bu değer sonbahar, ilkbahar ve geç ilkbahar mevsimine denk gelmektedir. Hava değerlerinin çok sıcak ve çok soğuk olduğu zamanlar çim ekimi için zararlı diyebiliriz. Ama bu durum yazın ve kışın çim ekimi yapılmayacak anlamına gelmemelidir.Bunlar tamamen farklı konulardır. İşte bu nedenlerden dolayı çok büyük alanlarda bu riskleri göz önüne almamak için hazır rulo çim tercih edilebilir. Yaz aylarında sıcaklık belki tolore edilebilir ama soğuk aylarda çim ekiminden kaçınmalıyız.

Türkiye ölçeğinde bölge olarak sıcaklık değerleri üzerinden karar verilmelidir. Örneğin bu değer Akdeniz bölgesi kış aylarıdır İç Anadolu bölgesi için özellikle Ankara çim ekimi hizmeti için sonbahar, ilkbahar ve yaz aylarıdır diyebiliriz.

Ankara Çim Ekimi Hizmeti

Ankara’nın Çankaya, Mamak, Eryaman, Keçiören, Polatlı, Sincan, Yenimahalle, Ayaş, Etimesgut gibi ilçelerinde çim ekimi ve bakım hizmetleri alabilirsiniz. Bunun için sektörün en önemli markalarından biri haline gelen Üçrenk Peyzaj firmamızla birlikte çalışmanız yeterlidir. Bütçenize en uygun koşullarda Ankara çim ekimi hizmeti alabilmek için hemen +905539561185 telefon numarasını arayarak deneyimli personelimizden bu konuda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan ekibimiz, çim alana ve beklentilerinize uygun maliyetlerle ekonomik çözümler üretir. Detaylı fiyat ve hizmet bilgisi için iletişim numaramızı kullanmanız yeterlidir. Her bütçeye uygun koşullarda çim ekim ve bakım desteği sunulur.

Ankara Çim Bakımı Hizmeti

Ankara’nın merkez ilçelerinin tümünde ve aynı zamanda çevre illerde de profesyonel kalitede bahçe düzenleme ve peyzaj hizmetleri sunan firmamızı tercih edebilirsiniz. Sektörün en köklü markalarından olan Üçrenk Peyzaj ile Ankara çim bakımı ihtiyaçlarınızı da uygun maliyetlerle karşılayabilirsiniz. Çimlerin profesyonel bir şekilde ekilmesinin yanı sıra uzun süre yeşil kalabilmesi için gerekli tüm hizmetler ekibimiz tarafından sunulur. Son teknoloji makineler ve ekipmanlar kullanan tecrübeli çalışanlarımız periyodik çim bakımında da etkili çözümler üretir.

Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Üçrenk Peyzaj firmamız sayesinde estetik açıdan kusursuz çimlik alanlara sahip olabilirsiniz. Hem ticari alanlarda hem de konutların çevresinde peyzaj düzenlemesi için tercih edilen çimlerin ekiminde ve bakımında profesyonel destek almanız tavsiye edilir. Uzun dönemde ekstra maliyetler ile karşılaşmamak ve bütçenize uygun koşullarda peyzaj çalışmalarından faydalanmak için ekibimize güvenebilirsiniz. Hemen +905539561185 telefon numarasını arayarak Ankara’da çim ekim ve bakım hizmetleri konusunda kusursuz hizmet alabilirsiniz.