Bahçe ve Çim Sulama Sistemleri

Bahçe ve çim sulama sistemleri kullanımında ilk olarak kapalı ve borulu sistemler tercih edilmelidir. Geliştirilen sulama ağı ve araçları sayesinde bu tür sistemler kullanıldığı takdirde damlama ve serpme kullanılan alanlarda yüzde 60’ın üzerinde su tasarrufu sağlanır. Su tasarrufu sağlayarak bahçe ve çim sulama ihtiyaçlarınızı en ideal seviyede karşılamak istediğinizde Üçrenk Peyzaj firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ankara merkezli faaliyet gösterten firmamız, bahçe ve çim sulamasında ihtiyaç duyduğunuz tüm kaliteli ekipmanları ve sistemleri profesyonel seviyede hazırlar.

Bahçe ve Çim Sulama Sistemleri Nelerdir?

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de nüfus artışı ile birlikte tarım, içme, genel kullanım ve sanayi sektörlerinde su taleplerinde artış mevcuttur. Bu nedenle özellikle sulama başta olmak üzere çeşitli ihtiyaçların giderilmesinde mevcut su kaynaklarının tasarruflu kullanılması zorunludur. Bu yüzden işletilen sulama tesislerinde öncelikle su tasarrufu yapılması gerektiği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da sık sık hatırlatılmaktadır. Siz de bahçe ve çim sulama ihtiyaçlarınızda su tasarrufu sağlayarak maksimum verimde sonuçlar elde etmek istediğinizde profesyonel destek alabilirsiniz.

Sulama sistemleri yenilikçi bir dizi bileşenden meydana gelir. Bahçe sulama fıskiye kullanımının yanı sıra daha yeni teknolojilerle gerçekleştirilebilir. Su tasarrufu ilk başta göründüğünden çok daha hassas bir konu olduğu için kaynağın verimli bir şekilde kullanılmasına katkıda bulunacak tüm teknolojik yenilikler tercih edilmelidir. En az yenilikçi olan sulama sistemleri düşük maliyetler sunmuş gibi görünse de esasında bahçe sulamasında yüksek harcama yaptıran uygulamalardır. Bu yüzden otomatik bahçe sulama sistemi gibi çözümler daha faydalı sonuçlar sunar.

Otomatik Bahçe Sulama Sistemi

Bahçenizdeki bitkilerin ve çimlerin, su hortumu ile personele ihtiyaç duymadan en verimli şekilde sulanmasını sağlayan sistemlere otomatik bahçe sulama sistemleri adı verilir. Bahçe sulama sistemlerinin en çok dikkat çeken çeşitleri arasında yer alır. İş gücü ve maliyetlerden tasarruf edilmesini sağlayan bu sistem, istenen miktarda ve zamanda verilen suyun ideal şekilde bahçeye verilmesini amaçlar. Bu alanda bahçenizin otomatik sulama sistemi ile donatılmasını istediğinizde Ankara merkezli Üçrenk Peyzaj firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Elektrikli veya pilli vanalar kullanılarak sulama zamanlayıcıları kontrol edilir. Bu sistemde istenen bölgedeki su geçişi akıllı otomasyon sayesinde kontrol edilir ve su geçişi başladığında tasarlanan noktalardaki sprey başlıklar ile sulama gerçekleşir. Alanında uzman ekibe sahip firmamızdan profesyonel destek alarak siz de evinizde veya kamusal alanlardaki bahçe sulama ihtiyaçlarınızı kusursuz biçimde karşılayabilirsiniz.

Bahçe Sulamada Kullanılan Fıskiyeler

Bahçe ve çim sulama ihtiyaçlarınızda kullanabileceğiniz birinci sınıf kalitedeki fıskiyeler de firmamız tarafından tedarik edilir. Her türlü ihtiyaca uygun ebatlarda ve potansiyelde sulama gücü sunan bu fıskiyeler ile geniş alana sahip bahçelerde de etkili sulama yapılabilir. Genel anlamda sprey spring başlık ve rotor spring başlıklarla, peyzaj ve çimlendirme çalışmalarında da etkili sonuçlar alınabilir.

Profesyonel Çim Sulama Sistemleri

Evinizde veya farklı alanlardaki çimlerin ideal zamanda ve ideal miktarda sulanması için profesyonel sulama sistemlerini tercih edebilirsiniz. Her türlü ihtiyaca yönelik projelendirilip uygulanabilen bu sistemlerde düşük maliyet ve su tasarrufu elde etmek önceliktir. Çimlerin uzun süreli yeşil kalabilmesi için bahçe ve çim sulama sistemleri konusunda profesyonel destek almanız tavsiye edilir. Ankara merkezli hizmet veren ve bünyesinde deneyimli peyzaj uzmanlarını bulunduran Üçrenk Peyzaj firmamızda profesyonel kalitede çim sulama sistemlerinin montajı ve uygulaması mevcuttur.

Damla Sulama Sistemi

Bahçe ve çim sulama işlemlerinde kullanılan sulama suyunun filre edilerek süzülmesinden sonra toprak yüzeyine veya içine damlalar halinde verilmesine damla sulama sistemi adı verilir. Suyun damlalar halinde toprağa akması için basıncın mutlaka düşük olması gerekir. Damla sulama sisteminde hem toprak yüzeyine hem de toprak altına yerleştirilebilen küçük çaplı damlatıcılar yardımıyla gerçekleşir. Bu sistem suyun belirlenmiş bir alana düşük basınçla verilmesini sağladığı için pek çok açıdan faydalıdır.

Su yaygın boru ağı sayesinde bahçenin her bir alanına ulaşabilecek şekilde sulama yapılmasını sağlar. Damla sulama sistemi, bitkilerin  ihtiyaç duyduğu su ve besin maddesi miktarını en ideal seviyede tuttuğu için faydalıdır. Siz de bahçenizde bitkilerin her zaman yeşil kalması ve bitkileri ideal bir şekilde gelişim göstermesini istiyorsanız damla sulama sistemini tercih edebilirsiniz. Bahçe sulama sistemi fiyatları, damla sulama veya otomatik sulama sisteminin kurulum maliyetlerine göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden profesyonel kalitede hizmet veren firmamızın iletişim numarasını arayarak detaylı bilgilere anında ulaşabilirsiniz.

Toprak Altı Terleyen Boru Sulama Sistemi

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren Üçrenk Peyzaj firmamızda her türlü ihtiyaca göre optimum düzeyde çalışabilen bahçe sulama sistemleri hazırlanır. Bahçenizin metrekare cinsinden büyüklüğünün yanı sıra en uç noktalardaki çimlerin bile ideal biçimde sulanıp her zaman yeşil kalabilmesi için yenilikçi teknolojileri de tercih edebilirsiniz. Su kaynağını verimli kullanmak ve bahçe sulama işlemleri sırasında tasarruf ederek maliyetleri düşürmek istediğinizde toprak altı terleyen boru sulama sistemimizden de yararlanabilirsiniz.

Her türlü çim alanlarının sulanmasında, toprak altı çim sulama sistemleri kullanılabilir. Özellikle otoyol kenarları ve refüjlerde de sık sık görmeye alışkın olduğumuz bu sistemin pek çok avantajı mevcuttur. Terleme borusu sayesinde diğer sulama sistemlerine kıyasla çok daha az maliyetlerle bahçe ve çim sulama ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Suyun en ekonomik kullanma yöntemi olan filtreleme sisteminde ayrıca filtre gerektirmeden tasarruf sağlamanıza yardımcıdır. Öte yandan diğer yeraltı sulama sistemlerinde sık karşılaşılan bir problem olan tıkanma sorunları toprak altı terleyen boru sulama sisteminde görülmez. Bu sayede uygun maliyetlerle maksimum verimde kullanım avantajı sunar.

Ankara Bahçe ve Çim Sulama Hizmetleri

Ankara’nın Çankaya, Mamak, Eryaman, Pursaklar, Sincan, Polatlı, Nallıhan ve daha pek çok ilçesinde hizmet veren Üçrenk Peyzaj firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. En uygun maliyetlerle Ankara’nın ilçelerinde ve çevre illerde profesyonel hizmet sunan firmamızdan güncel fiyat bilgilerini alabilirsiniz.

Bahçe ve çim sulama sistemleri konusunda bütçenizi aşmayan maliyetler ile hem tasarruf odaklı hem de maksimum verimli destek almak için +905539561185 numaralı telefon hattımızı aramanız yeterlidir. Deneyimli ve güler yüzlü personelimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.